Obec Statenice
ObecStatenice

Poskytovatelé sociálních služeb pro seniory

Sociální péče seniorů je určena seniorům a jejich blízkým, kterým přináší stručný a praktický návod na to, jak postupovat v situaci, kdy potřebují péči druhé osoby, či jsou sami těmi, kteří péči budou poskytovat.

Poskytovatelé sociálních služeb pro seniory

Všichni oficiální poskytovatelé soc. služeb jsou vedení v Registru poskytovatelů sociálních služeb, jsou povinni řídit se platnou legislativou, která stanovuje podmínky poskytování jednotlivých služeb a maximální výši úhrady za danou službu.

htpp://iregistr.mpsv.cz

Terénní služby (služba je poskytována v domácnosti)

Pečovatelská služba a osobní asistence

Pracovníci služby docházejí do domácnosti pečované osoby a pomáhají při zajištění stravování, chodu domácnosti, nákupy, při osobní hygieně či drobném úklidu. Mohou též doprovázet klienta na nákup, k lékaři nebo na úřady.

Součástí osobní asistence jsou i výchovné, vzdělávací a aktivizační programy.

Terénní pečovatelská služba a osobní asistenci je plně hrazena uživatelem, a to jak z jeho běžných finančních prostředkům, tak z přiznaného příspěvku na péči.

Výše platby za hodinu poskytované péče je 155,- Kč za hodinu

!! Terénní sociální služba neposkytuje ošetřovatelské úkony (převazy, přípravu a podávání léků, rehabilitaci, aplikaci inzulinu atd.)

V našem okolí pracují, mimo jiné, tyto terénní pečovatelské služby:

Pobytové služby (klient zde trvale či přechodně bydlí)

Domovy pro seniory

Služba je určena pro seniory a další osoby, které potřebuji intenzivní pomoc a péči, včetně zdravotní, kterou nelze zajistit v domácím prostředí.

Domovy se zvláštním režimem

Domovy jsou určeny na péči o seniory a další osoby s duševními nemocemi nebo s onemocněním demencí.

Ubytování a stravování je hrazeno individuálně klientem. Částka za ubytování se liší podle komfortu ubytování.

Poskytovaná péče je hrazená z příspěvku na péči v jeho celé výši, proto je výhodné, pokud zájemce o pobytovou službu, již příspěvek pobírá.

Odlehčovací pobytová služba

Je poskytovaná osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu věku, chronického onemocnění nebo zdravotního postižení, o které je jinak pečováno v jejich přirozeném sociálním prostředí. Cílem služby je umožnit pečující osobě nezbytný odpočinek.

Služba je plně hrazena uživatelem, případně z příspěvků na péči.

Týdenní stacionáře

Ve stacionáři bydlí klienti v pracovní dny, na víkendy a svátky se vracejí domů.

Služba zajišťuje ubytování, stravování, pomoc s osobní hygienou a aktivizační programy.

Ubytování a stravování je plně hrazeno klientem.

Ambulantní služby (klient žije ve svém domácnosti a za službou dochází)

Denní stacionáře, centra denních služeb

Zařízení jsou určena pro denní pobyt seniorům nebo zdravotně postiženým osobám, které nemohou nebo nechtějí zůstávat celý den doma samy v pracovních dnech. Ve stacionáři je vyplňován zejména volný čas klientů, včetně zajištění stravy.

Služba je plně hrazena klientem.

Horizont (centrumhorizont.cz)

Užitečné informace

foto-pravy-sloupec

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Svoz odpadu

Statenický zpravodaj