Dnes je 16.6.2019, svátek má Zbyněk a zítra Adolf

Ošetření topolů v ulici Statenická

Ošetření topolů v ulici Statenická

14.11.2018

Vážení spoluobčané,

dne 24. 11. proběhne v ulici Statenická ošetření topolové aleje. Všechny stromy budou ořezány redukčním řezem z důvodu stabilizování přetížených větví. Ve výsledku budou koruny zmenšeny o cca 20% své listové plochy. Zároveň budou odstraněny suché a poškozené větve a bude zvětšen průjezdní profil kolem stromů. Práce budou prováděny s pomocí vysokozdvižné plošiny a stromolezeckou lanovou technikou.

Vzhledem k lokalitě je tento řez nezbytný. Kdo po Statenické projíždí, tak si po každém větším větru jistě všimne spadaných velkých větví ležících u cesty. Loňskou zimu se jeden z topolů rozlomil v půlce, naštěstí dopadl do neobydlené části. Nutno doplnit, že topoly jsou krátkověké dřeviny a ty, které nám rostou v ulici Statenická jsou již na svém vrcholu. Jednoduše řečeno to znamená, že se jejich koruny začnou postupně rozpadat. To může ohrozit bezpečnost na místní komunikaci a obyvatele žijící v bezprostřední blízkosti těchto stromů. I přesto lze stromy na tomto stanovišti zachovat tak, aby byly bezpečné. Proto je nutné jejich ořezání.

Všechny občany, kteří se budou v tento den pohybovat v okolí topolové aleje, prosím o zvýšenou opatrnost a dbaní pokynů pracovníků provádějících práce na stromech. Zároveň upozorňuji, že po celý den bude v tomto úseku omezena doprava, kterou budou kyvadlově řídit vyškolení pracovníci. Prosím tedy řidiče o trpělivost.

Děkuji za pochopení a v případě jakýchkoli dotazů se na mně neváhejte obrátit.
Jakub Fanta (tel: 604 664 927)